Польська мова входить в десятку найскладніших
W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.
I Szczebrzeszyn z tego słynie.
Дитяча скоромовка польською мовою
За приблизними підрахунками на землі налічується від 2, 5 до 5 тис. мов. Польська входить в десятку найскладніших! Як і українська, вона налічує 7 відмінків і в граматиці має більше винятків, ніж правил. Ця мова насичена великою кількість свистячих і шиплячих звуків (останні відрізняться теж м’якістю і твердістю). Один і той же звук часто має різне вираження на письмі. Алфавіт у польській мові – латина, проте він насичений літерами, що існують лише в цій мові, а прочитання звуків часто змінюється, в залежності від того, яка літера стоїть поряд.
Проте, не дивлячись на складність вивчення цієї мови, її вивчають жителі різних країн: для освіти, бізнесу чи з іншою метою. Особливо актуальною ця мова вважається для українців, адже Польща для нас є «найближчою Європою». Вивчають польську в Україні з різних причин: в Польщі освіта часто коштує не більше, ніж в нашій державі, проте диплом, отриманий в ВУЗі цієї держави – європейського зразка; заманливим теж для українців є ринок праці.
На відміну від інших національностей, україномовним людям найлегше вивчити польську мову, хоч вона і входить в десятку найскладніших. В цих двох мовах є багато спільного, головне вміти це віднайти. Саме цим ми і займаємося на моїх заняттях. Це насправді дуже цікава робота! До того ж до мене приходять вже мотивовані люди. Не залежно від того, чи учень/учениця планує працювати в Польщі, чи навчатися, на моїх заняттях вони обов’язково отримують знання про граматику; як показує практика, навчитися польських слів українцям не так складно, проблеми в порозумінні з поляками для нас найчастіше викликає саме граматика. В залежності від терміну, який є в учня/учениці на вивчення мови, ми набуваємо у відповідній кількості слова: це можуть бути найнеобхідніші фрази, вивчені на пам'ять, що будуть потрібні вже з перших днів перебування в Польщі і допоможуть в порозумінні та подальшому розвиткові мови, а також уміння будувати речення самостійно на основі певного словникового запасу.
Отже, ми з учнями перетворюємо одну з найскладніших мов світу, в рідну!